چهارشنبه, 5 تير 1398
عنوان : اولین سالگرد دو شهید گمنام و 28 شهید والامقام صالح شهر برگزار شد
کد خبر : ۱۹۹۱
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ 
ساعت : ۹:۵۰:۵۰

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

به گزارش روابط عمومی شهرداری صالح شهر، اولین سالگرد دو شهید گمنام و یادواره 28 شهید والامقام صالح شهر روز شنبه مورخ96/12/12 در محل یادمان شهدای گمنام واقع در پارک ورودی شهر با حضور نماینده مردم شهرستانهای شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان گتوند و صالح شهر، خانواده های  معظم شهدا، اهالی شهیدپرور و ولایتمدار صالح شهر، با سخنرانی سردار احمد دانش پژوه(خادم سیدالشهدا) و مداحی حاج صادق آهنگران برگزار شد.

 برگزاری یادواره ی شهدا یکی از با ارزش‌ترین و تأثیرگذارترین فعالیت‌های فرهنگی سپاه و بسیج است و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بدین معناست که راه و اهداف شهدا را خوب بشناسیم و آن را ادامه دهیم.

باید بر کسانی که روزگاری با پوشیدن لباس خاکی به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتند و برای دفاع از اسلام و کیان نظام اسلامی دست از دنیا شسته و ملکوتی شدند، درود فرستاد.  برگزاری یادواره‌های شهدا در این راستا با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه سعی در شناساندن راه و اهداف شهیدان دارد.

امروز نیز جوانان و نوجوانان بسیجی آمدند تا با برگزاری این یادواره بگویند که کوچه‌هایمان را به نامشان کردیم که هرگاه آدرس منزل مان را می‌دهیم بدانیم از گذرگاه خون کدام شهید است که با آرامش به خانه می‌رسیم و مردم آمدند تا بگویند که فداکاری‌های شهیدان انقلاب و دفاع مقدس در روح و باطن آن ها جای دارد و راه شهدا هیچ‌ وقت فراموش‌ نمی‌شود.

سردار احمد دانش پژوه( خادم سیدالشهدا) که بعنوان سخنران در این مراسم حضور داشتند در ابتدا ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئولین و مردم صالح شهر در برگزاری یادواره شهدا اظهارداشت: ما در اینجا جمع شده ایم تا راه شهدا را ادامه دهیم و پاسدار  زحمات سخت و طاقت فرسای شهیدان باشیم.

وی در ادامه اظهار داشت: امنیت کنونی جمهوری اسلامی ایران مدیون خون نزدیک به 200هزار شهیدی است که 150هزار نفر این شهیدان در خاک خوزستان به درجه رفیع شهادت نائل گردیده و شهدای صالح شهر از همرزمان و همسنگران عزیزمان بوده اند که در این مسیر گام برداشته و امنیت را با خون این شهیدان کسب کرده ایم.

سردار گیلانی نماینده مردم شهرستانهای شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین شاه آبادی امام جمعه شهرستان گتوند، مهندس خدری فرماندار شهرستان گتوند، مهندس رضایی معاونت فرماندای شهرستان گتوند، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان گتوند، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گتوند، ریاست بنیاد شهید شهرستان گتوند، حجت الاسلام والمسلمین جمال ریاست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گتوند، جناب آقای بهداروند ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند، اعضای شورای اسلامی شهرستان گتوند، جناب آقای نگهداری رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گتوند، مهندس رستمی شهردار و اعضای شورای اسلامی صالح شهر، مسئولین ادارات صالح شهر، رئیس کلانتری 11 صالح شهر، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران شهرها و روستاهای همجوار و جمع کثیری از اهالی شهیدپرور و ولایتمدار صالح شهر در این مراسم حضور داشتند.


 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 1121

بازگشت           چاپ چاپ         
 

سایت پورتال شهرداری صالح شهر

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0